

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
| Max Supply Voltage | 100 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Operating Supply Current | 700 µA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
